اکسکیوس

چقدر بدم می آید از این ننوشتن ها. آنهم وقتی هیچ دلیل موجهی نداشته باشد. همان پارادوکس همیشگی. درست همان موقع که نمی خواهی ساکت باشی، هِی ساکتی. حالا یا دیگران زیاد حرف می زنند یا اساسا حرفی برای زیاد زدن نداری. قضیه نه گرفتار شدن در روزمرگی ست، نه روز مُردگی و نه بی وقتی. کمبود فکر هم نیست. البته این آخری را می توان بحث کرد. حالا به هر حال.

 تا یک زمانی هِی تند تند شمع روشن می کردیم که آن هم دیگر لازم نیست. حالا یک لامپ 300 هست که تا اعماقِ تهِ همه چیز با آن روشن است.  البته مصرفش 60 است ها. نورش اما 1300. انگار.

شمع ها را هم با جدول خاموشی میزان کرده ام.همانطور که "قلبم را با قلبت میزان می کنم."2 می چسبد. برای دمی سر به سر کلمات گذاشتن.   

این دو هفته هم اگر به این چند ماه اضاف می شد چیزی کم نمی شد. فقط خواستم نشان دهم این دو هفته همچین موجه است استثنائا.

تا چند ساعت دیگر هُلمان می دهند در دل تاریخ. چند روزی را می رویم دور رئیس بزرگ بگردیم. با یک بسته برای روی میزشان اینها. پیشنهادیِ گروه 2+1. حالا.

 

 

 پی نوشت: می پرسد مهمترین حرفی که با خدا داری چیست؟ و بعد میکروفون را می گیرد جلوی دهانش و منتظر جوابش می ماند. او هم نگاهی می اندازد و آرام می گوید: خوب به خدا می گویم دیگر.

آقا رویش کم شدها.

مگر معنویت هم تبلیغ کردنی است آخر؟

 هست؟

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------

/Ik'skyus/ n reason given when asking to be excused      :  توضیح عنوان

 1- در مصرف برق صرفه جویی کنید. آنقدر که گند زده اند به این سیستم. گول این وا خشسکسالیا را هم نخورید. اینجوری ها هم نیست همچین. این وبلاگ هم تخصصی نیست. وگرنه حدیث مفصل این مجمل را می شد بخوانیم با هم. حالا.   

2- پرویز شاپور. انتشارات مروارید. همین.

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین احمدیان

وقتی برق روشنایی میده نمیفهمیم یه چیزی در حال تموم شدن و سوختنه ولی وقتی شمع میسوزه...

م.ع

می نویسی!پس هستی! ...ما که نفهمیدیم وظایف دولت چیه؟! برای چی مالیات میدیم؟! چرا پول نفتمونم دست دولته؟!...راستی نکته قابل توجه اینکه جناب امین خان از آنجا که از آقازاده ها و مرفهین بی دردند لپ تاپ دارند![نیشخند] ما منتظر بازی با کلماتتان در پست یعدی هستیم. زت زیاد...

پائیز

گر نبودیم ما سزاوار قصه های عشق آن ناسزای قصه منم ، حقا سزا تویی خوشحالم باهاتون آشنا شدم

پریشانگرد

اگه فوتبالیست بودی یا باشی بهترین پست برات هافبکه هجومیه![لبخند]

مسافر

سلام بسیار خوشم آمد زنده باشی

یوسف

سلام اکسکیوسیدیم [نیشخند]

سجاد

اتفاقا چند روز پیش تارک شده بودیم بجای اینکه به تاریکی دورود بفرستیم رفتیم و به شمع لعنت که چرا می سوزی دود میکنی و جلو پای خودتم روشن نمیکنی! یه دونه از این چراغ قوه خفن گنده ها خریدیم لامپش سوخت!!! حالا دیگه جه خبر![عینک]

اینویز بانو

ممنون خانومی اینا رو می دونم ولی هیچ چی راجع به رشته های مجازی نمی دونم و چون اون جا یه مهندسی پزشکی هست نمی دونم چی کار کنم پیش مشاورم رفتم با اینکه خیلی معروف بود ولی اطلاع درستی نداشت می گفت همون غیر انتفاعیه!!اگه می دونی خواهشا هرچه سریعتر آگاهم کن.این که چه شرایطی داره...اعتبار مدرکش چه جوریه شهریه چه حدودیه و مهمتر اینکه آیا محرومیت از شرکت تو کنکور سال بعد داره مثل روزانه؟ ممنون عزیز[ماچ][گل]

اینویز بانو

یه دنیا ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون حالا حق مشاوره ات چه قدره؟[نیشخند] خیلی مفید بود.مرسی گلم[گل][ماچ]